Dy persona janë arrestuar nga Policia në Ferizaj.

Kjo për shkak se ata dyshohet se kishin kanosur një tjetër me armë, përcjell TV TEMA.

Njëri nga të dyshuarit është dërguar në mbajtje kurse tjetri është arratis nga dritarja.

Raporti i plotë i Policisë:

KANOSJE&ARMËMBAJTJE PA LEJE

Rajoni i Ferizajit – Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje kanë kanosur me armë viktimën mashkull kosovar. Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një armë (pistoletë) si dhe një fishekë. Pas intervistimit me vendim të prokurorit njëri nga të dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa i dyshuari tjetër i cili ishte në pritje për intervistim ka arrit të arratiset nga zyra e intervistimit përmes dritares.

Të ngjashme

Të tjera