Connect with us

Ferizaj

Arratiset nga dritarja e stacionit policor njëri nga personat që kanosi me armë një tjetër

Published

on

Dy persona janë arrestuar nga Policia në Ferizaj.

Kjo për shkak se ata dyshohet se kishin kanosur një tjetër me armë, përcjell TV TEMA.

Njëri nga të dyshuarit është dërguar në mbajtje kurse tjetri është arratis nga dritarja.

Raporti i plotë i Policisë:

KANOSJE&ARMËMBAJTJE PA LEJE

Rajoni i Ferizajit – Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje kanë kanosur me armë viktimën mashkull kosovar. Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një armë (pistoletë) si dhe një fishekë. Pas intervistimit me vendim të prokurorit njëri nga të dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa i dyshuari tjetër i cili ishte në pritje për intervistim ka arrit të arratiset nga zyra e intervistimit përmes dritares.

Ferizaj

Arrestohen 6 persona pas përleshjes në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar 6 persona të dyshuar për pjesëmarrje në përleshje.

Në raportin 24 orësh bëhet e ditur se rasti ndodhi më 29.05.2024 rreth orës 14:00 kur pas një mosmarrëveshje në trafik, gjashtë meshkuj kosovarë  janë përleshur fizikisht në mes vete.

Si pasojë, dy prej tyre kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Të njëjtit janë arrestuar dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit, 4 të dyshuar dërgohen në mbajtje, ndërsa 2 të tjerë  lirohen në procedurë të rregullt.

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi u raportua se sulmoi familjaren

Published

on

Një grua në Shtime ka raportuar në polici se pas një fjalosjeje është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e së martës (28.05.2024) rreth orës 16:30.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje,

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi sulmoi dhe lëndoi policin në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar një person pasi i njëjti ka fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare.

Në raportin e policisë thuhet se i dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se i njëjti i kishte fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare. I dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe  ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore. Zyrtari policor ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit,  është dërguar në mbajtje . “

Continue Reading

Trending