Arrestohet njëri nga të dyshuarit për vjedhje në Komogllavë

Policia Rajonale e Ferizajt, ka njoftuar se ka kapur njërin nga tre të dyshuarit e përfshirë në një vjedhje në këtë komunë. 

“Dje hetuesit e Stacionit Policor në Ferizaj kanë arritur të identifikojnë një person, njëri nga tre personat të cilët janë të dyshuar për kryerjen e veprës penale vjedhje e rëndë. Rasti ka ndodhur para katër ditëve në fshatin Komogllavë ku me një firmë këta tre persona të maskuar me forcë kanë depërtuar në objektin e një firme private dhe nga aty kanë marrë 1,130 euro para të metalta, gjëra ushqimore, artikuj ushqimor në vlerë 250 euro si dhe kanë marrë aparatin për numërimin e parave. Policia gjatë hetimeve brenda tri dite ka arritur ta identifikoj njërin nga këta persona me iniciale H.H, 44 vjeçar dhe gjatë bastisjes në banesën e tij kanë gjetur dhe kanë konfiskuar si prova materiale një aparat për numërimin e parave, gjëra ushqimore të vjedhura në këtë firmë, një maskë, pas intervistimit ndaj tij është marrë masa e ndalimit policor për 48 orë si dhe janë duke u zhvilluar hetimet për personat e tjerë të involvuar në këtë vjedhje të rëndë”, tha Agim Gashi.

Policia e Ferizajt gjatë kësaj jave ka arrestuar edhe dy persona në lidhje me dy raste të grabitjeve, njëra nga rastet që ndodhi vitin e kaluar në filialen e MoneyGram ku ishin vjedhur 8000 euro, ndërsa rasti tjetër ka qenë në ndërrimin e moteve ku ishte grabitur një argjendari në qendër të Ferizajt.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

728X90
728X90