Connect with us

Njoftime

KEDS – Ndërprerjet në Ferizaj

Published

on

04-12-2020

1.
Nga TS 110/35/10kV Ferizaj 1 do të ndërprehet:
TS 10/04 kV 28 Nëntori e re (kodi: 40000004252) prej orës 09:00 deri në ora 21:00
TS 10/04 kV 28 Nëntori (Blinda) (kodi: 40000004242) prej orës 09:00 deri në ora 21:00
TS 10/04 kV 28 Nëntori (MBTS (kodi: 40000004243) prej orës 09:00 deri në ora 21:00

Rrugët: 28 Nëntori, Abdyl Selan Ahmeti, Astrit Suli, Azem Bejta, Fatmir Rotkoceri, Hysni Kajtazi, Nora Kelmendi, Rugova, Vëllezërit Gërvalla, Tajar Hatipi- një pjesë dhe Shefki Zariqi- një pjesë.
Arsyeja: Energjizimi i kabllove të reja.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Njoftime

Policia bën thirrje për kujdes të shtuar gjatë ngasjes në mot me mjegull

Published

on

Policia rajonale në Ferizaj ka apeluar te shoferët e automjeteve që të bëjnë kujdes gjatë drejtimit në mot me mjegull.

Përmes një komunikate për media, Policia ka thënë se ka filluar shfaqja e mjegullës në vendet ku pozita gjeografike është më e ulët.

Polica ka rekomanduar ndër të tjera të mbahet nën vëzhgim rruga për ndryshimet e papritura të dukshmërisë, duke potencuar se mjegulla më e dendur mund të jetë më afër lumenjve.

Gjithashtu rekomandohet  të mbahen ndezur dritat e shkurta dhe të mjegullës, të mbahet nën kontroll shpejtësia e lëvizjes gjithashtu të mbahet krahu i djathtë i rrugës gjatë lëvizjes.

Njoftimi i plotë:

Continue Reading

Njoftime

Publikohet lista e studentëve të pranuar në konvikte dhe mensë

Published

on

Qendra e Studentëve në Prishtinë ka publikuar listën e plotë të studentëve të pranuar për banim në konvikte dhe për ushqim në mensën e studentëve.

Kjo listë u publikua në faqen zyrtare të Qendrës së Studentëve në Facebook.

Continue Reading

Ferizaj

98 aksidente trafiku brenda një javë në rajonin e Ferizajt

Published

on

Policia Rajonale e Ferizajt njofton se gjatë javës që shkoi ka shqiptuar 1502 gjoba në trafik.

Sipas këtij njoftimi janë heq edhe 14 patentë shoferë për drejtuesit e makinave që shkaktuan kundërvajtje më të rënda, përcjell TV TEMA.

Gjatë kësaj jave u shkaktuan edhe 98 aksidente trafiku, 29 me lëndime ku u lënduan 42 persona dhe 69 aksidente me dëme materiale.

Njoftimi i plotë nga Policia:

Policia Rajonale e Ferizajt ka ndërrmarrë një sërë aktivitetesh në identifikimin e kundërvajtësve të ndryshëm në komunikacion, me qëllim parandalimin e aksidenteve. Në kuadër të këtyre aktiviteteve policia rajonale e Ferizajt gjatë javës që shkoi, nga data 07-13/08/2023 ka shqiptuar 1502 gjoba kundërvajtëse, ndërsa ka hequr edhe 14 patentë shoferë për drejtuesit që kanë shkaktuar kundërvajtje më të rënda në komunikacion.

Ndërsa, janë raportuar 98 aksidente, prej tyre:

– Aksidente me lëndime, 29

Persona të lënduar, 42

– Aksidente me dëme materiale, 69

Policia Rajonale e Ferizajt do të vazhdojë me aktivitete të shtuara, me synim parandalimin e aksidenteve në komunikacionin rrugor dhe apelojmë tek shoferët që të bëjnë kujdes në komunikacionin rrugor.

Ndërsa, ftojmë qytetarët që të bashkëpunojnë më policinë.

Për të gjitha kundërvajtjet që shkaktohen në komunikacion, të njoftojnë menjëherë policinë, stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë ‘’ dhe në numrat kujdestarë : 192 ,0290/326-250 & 0290/322-406.

Të dhënat e juaja do të ruhen në konfidencialitet të plotë.

Continue Reading

Trending