Policia e Ferizajt ka bërë të ditur se gjatë një veprimi operativ në terren, mbrëmë në këtë qytet një person është arrestuar në flagrancë duke vjedhur në një këmbimore që gjendet në rrugën “Dëshmorët e Kombit”.     

Sipas komunikatës zyrtare, rasti ka ndodhur  mbrëmë  rreth orës 23:55 minuta në Ferizaj, ku i dyshuari 33 vjeçar me iniciale B.B me forcë ka depërtuar në këmbimore  për të vjedhur dhe i njejti është arestuar në flagrancë nga patrullat policore të Ferizajt.

Si prova materiale te i dyshuari janë gjetur dhe konfiskuar 1 Laptop, 2 radiolidhje, 2 altoparlantë, 60 euro, 290 Lekë, 228 Denarë, 6 telefona të ndryshëm, 2 portofolë, 1 kaqavidë dhe 1 palë gërshërë.

I dyshuari në prezencë të avokatit ka pranuar në tërësi veprën e kryer, ndërsa rasti është iniciuar me procedurë të rregullt.

Të ngjashme

Të tjera