Connect with us

COVID19

5 të vdekur dhe 329 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Published

on

5 persona kanë vdekur nga COVID-19 në Kosovë në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar edhe 329 raste të reja.

Nga një i vdekur është regjistruar në Prishtinë (52 vjeç), Prizren (54 vjeç), Gjakovë (60 vjeç), Fushë Kosovë (72 vjeç) dhe Suharekë (81 vjeç).

Numri total i të vdekurve ka arritur në 1203.

Ndërkohë në 24 orët e fundit janë regjistruar 329 raste pozitive me koronavirus nga testimi i 1327 mostrave. Shifra e të infektuarve ne total ka arritur në 46.909.

149 raste të reja pozitive janë nga Prishtina, 20 nga Peja, 19 nga Drenasi, 17 në Podujevë, 16 në Gjakovë, 16 në Lipjan, 15 në Mitrovicë, nga 11 në Ferizaj e Fushë-Kosovë, tetë në Obiliq, gjashtë në Istog, nga pesë në Klinë, Malishevë, Rahovec, Vushtrri, nga katër në Gjilan, Prizren e Suharekë, tri në Deçan, nga dy në Dragash e Shtime dhe nga një në Graçanicë e Skenderaj.

Po ashtu, në 24 orët e fundit janë shëruar 555 pacientë, duke e çuar shifrën e të shëruarve në 34.155.

Janë 11.551 raste aktive.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

COVID19

Covid-19 ende prezent në Ferizaj – Një rasti i ri me koronavirus

Published

on

Në komunën e Ferizajt në 24 orët e fundit u regjistrua një rast i ri me koronavirus dhe një pacient është shëruar nga sëmundja.


Rasti i fundit pozitiv është një qytetar i moshës mbi 50 vjeç, përcjell TV TEMA.


Deri tani, nga covid 19 janë prekur 14 mijë e 277 ferizajas kurse 184 prej tyre humbën jetën.


Në gjithë komunën e Ferizajt aktualisht janë 19 raste aktive me koronavirus.

Continue Reading

COVID19

Ndërrojnë jetë dy persona si pasojë e Covid-19

Published

on

Ministria e shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit kanë vdekur 2 persona dhe janë regjistruar 191  raste të reja të infektimeve me koronavirus të cilat rezultuan pas testimit të 926 mostrave.

Në këtë hark kohor nga sëmundja janë shëruar 255 pacientë ndërkaq në  gjithë vendin  janë 1 mijë e 325 raste aktive.

Deri tani, në Kosovë janë konfirmuar mbi 271 mijë raste të infektimit kurse 3 mijë e 196 qytetarë kanë humbur jetën. 

Në 24 orët e fundit janë dhënë 30 doza të vaksinës anti-covid derisa nga fillimi i vaksinimit mbi 824 mijë persona janë vaksinuar me dy doza. 

Continue Reading

COVID19

58 raste aktive me Covid-19 në Ferizaj

Published

on

Në komunën e Ferizajt në 24 orët e fundit u regjistrua 1 rast i ri me koronavirus derisa nga sëmundja janë shëruar 4 pacientë.

Sipas raportit të përditësuar të Ministrisë së Shëndetësisë, rasti i fundit pozitiv i përket grup moshës prej 20 deri në 29 vjeç.

Deri tani, nga covid 19 janë prekur 14 mijë e 246 ferizajas kurse 184 prej tyre humbën jetën.

Në gjithë komunën e Ferizajt aktualisht janë 58 raste aktive me koronavirus. 

Continue Reading

Trending