Vjosa i rrëmben zemrat e Ferizajasve

Kryetarja e inciativës “Guxo”, Vjosa Osmani, së bashku me disa kanditatë për deputet të listës së saj dhe të Lëvizjes Vetëvendosje ka qëndruar sot për vizitë në Ferizaj.
        Osmani, vizitën në këtë komunë e nisi në fshatin Prelez, ku u prit nga përkrahës të shumtë të saj në këtë fshat.  Këtu Osmani derisa u kërkoi që të votojnë listën e saj të përbashkët me Vetëvendosjen, tha se 14 shkurti do të jetë ditë e rizgjimit sikur që ishte ajo e viteve të 90-ta.
  “Nuk kemi ardhur me për me dhanë premtime megalomane por ajo që ju premtojmë është që do të bëjmë punë të ndershme e nuk do të keqpërodim besimin tuaj. Na  duhet një rizgjim sikur i viteve të 90-ta prandaj duhet të vendosim mes së ardhmes dhe të kaluarës”,tha Osmani.

Pas Prelezit, Osmani u takua edhe me simpatizantë të saj në fshatin Greme. Këtu, ajo u tha se nuk ka forcë që e ndal suksesin e referendumit derisa e kishte fjalën për listën e Vetëvendosjes, pjesë e së cilës është edhe ajo me kandidatët e listës së saj.
   “Nuk ka forcë që mundet me ndal suksesin e Kosovës. Jeni duke i pa zhvillimet e  fundit, por ju garantojmë se nuk mundenme bë asgjë,  sepse nuk ka forcë që mundet me ndal një popull të tërë, pasi jemi duke e parë të gjithë që vullneti i qytetarit është i qartë “, tha Osmani.
Gjatë vizitës së bërë në Ferizaj, Osmani vizitoi edhe disa biznese në Greme të Ferizajt, e nderoi me vizitë familjen e veprimtarit Hyzri Varoshi,  si dhe përuroi zyret e iniciativës së saj  “Guxo” në Ferizaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

300X220