Connect with us

Ferizaj

Telefoni 194 i Emergjencës së Ferizajt, 24 orë jashtë përdorimit

Published

on

Shërbimi Emergjent në Ferizaj gjatë së hënës dhe mëngjesit të së martës pati probleme me telefonët e numrit emergjent 194.

Drejtoresha e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Ferizaj, Nadire Imeri përmes sms-it konfirmoi se Shërbimit Emergjent nuk i funksionoi telefoni në të cilin thërrasin qytetarët në raste emergjente.

“Në QEP i kemi dy telefona me nr.194. Sipas Informatave nga shefi i EP, dje nga ora 16:00 pasdite nuk paska punuar telefoni kryesor dhe i dyti. Defekti ka qenë në telefonin kryesor. Në atë kohë është informuar policia dhe ua kanë dhënë një numër të telefonit privat nëse ka ndonjë rast aksidenti. Sot në mëngjes është rregulluar.”, deklaroi Imeri për TV TEMA.

Sipas burimeve anonime të TV TEMA, problemet me telefonat emergjentë në këtë Qendër kanë zgjatur më shumë se 24 orë.

Ferizaj

Arrestohen 6 persona pas përleshjes në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar 6 persona të dyshuar për pjesëmarrje në përleshje.

Në raportin 24 orësh bëhet e ditur se rasti ndodhi më 29.05.2024 rreth orës 14:00 kur pas një mosmarrëveshje në trafik, gjashtë meshkuj kosovarë  janë përleshur fizikisht në mes vete.

Si pasojë, dy prej tyre kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Të njëjtit janë arrestuar dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit, 4 të dyshuar dërgohen në mbajtje, ndërsa 2 të tjerë  lirohen në procedurë të rregullt.

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi u raportua se sulmoi familjaren

Published

on

Një grua në Shtime ka raportuar në polici se pas një fjalosjeje është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e së martës (28.05.2024) rreth orës 16:30.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje,

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi sulmoi dhe lëndoi policin në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar një person pasi i njëjti ka fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare.

Në raportin e policisë thuhet se i dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se i njëjti i kishte fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare. I dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe  ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore. Zyrtari policor ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit,  është dërguar në mbajtje . “

Continue Reading

Trending