Connect with us

Ferizaj

Dy raste të vjedhjes për 24 orë në Ferizaj, Policia heton rastet

Published

on

Policia e Kosovës raporton se në Komunën e Ferizajt gjatë së martës së 26 korrikut kanë ndodhur dy raste të vjedhjes së rëndë, raporton TV TEMA.

Sipas raportit policor, njëri rast ka ndodhur në rrugën Dëshmorët e Kombit dhe rasti tjetër në rrugën Ramadan Ferizi.

Në rrugën Dëshmorët e Kombit u vodhën para dhe një arkë, kurse në rrugën Ramadan Ferizi raportohet se është dëmtuar dritarja e objektit por se nuk tregohet se a u vjedh ndonjë e mirë materiale.

Policia e Kosovës thotë se të dy rastet janë nën hetime, por se nuk tregon se a ka ndonjë të arrestuar.

Raportet e plota të policisë:

Rr. Dëshmoret e Kombit, Ferizaj 26.07.2022 – 04:50. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se persona të panjohur kanë depërtuar me forcë brenda në objekt me ç’rast kanë vjedhur para të gatshme dhe një arkë. Rasti nen hetime.

Rr.Ramadan Ferizi, Ferizaj 26.07.2022-04:20. Ankuesi mashkull kosovar ka njoftuar se persona të panjohur kanë depërtuar me forcë duke dëmtuar dritaren e objektit duke kryer veprën e lartcekur.  Lidhur me rastin njësitet përkatëse kanë dalur në vendin e ngjarjes, rasti nën hetime.

Ferizaj

Arrestohen 6 persona pas përleshjes në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar 6 persona të dyshuar për pjesëmarrje në përleshje.

Në raportin 24 orësh bëhet e ditur se rasti ndodhi më 29.05.2024 rreth orës 14:00 kur pas një mosmarrëveshje në trafik, gjashtë meshkuj kosovarë  janë përleshur fizikisht në mes vete.

Si pasojë, dy prej tyre kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Të njëjtit janë arrestuar dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit, 4 të dyshuar dërgohen në mbajtje, ndërsa 2 të tjerë  lirohen në procedurë të rregullt.

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi u raportua se sulmoi familjaren

Published

on

Një grua në Shtime ka raportuar në polici se pas një fjalosjeje është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e së martës (28.05.2024) rreth orës 16:30.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje,

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi sulmoi dhe lëndoi policin në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar një person pasi i njëjti ka fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare.

Në raportin e policisë thuhet se i dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se i njëjti i kishte fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare. I dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe  ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore. Zyrtari policor ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit,  është dërguar në mbajtje . “

Continue Reading

Trending