Kosova ka mësuar kundërshtarët e grupit për kualifikueset e Kampionatit Evropian 2024.

“Dardanët” do të jenë në Grupin I, së bashku me Zvicrën, Izraelin dhe Rumaninë, Bjellorusinë dhe Andorën, shkruan GazetaBlic Sport.

Kosova e fillon këtë aventurë me një transfertë me 25 mars në Izrael, por më pas do të ketë dy ndeshje në “Fadil Vokrri”, fillimisht me 28 mars ndaj Andorës, kurse më pas luan me 16 qershor ndaj Rumanisë.

Kjo do të jetë një mundësi e mirë që ‘Dardanët’ të arkëtojnë 6 pikë të plota dhe më pas të udhëtojnë në Minsk, për t’u përballuar me Bjellorusinë.

Ky është orari i plotë:

🇮🇱Izrael vs Kosovë🇽🇰 25 mars

🇽🇰Kosovë vs Andorrë 🇦🇩28 mars

🇽🇰Kosovë vs Rumani 🇷🇴16 qershor

🇧🇾Bjellorusi vs Kosovë 🇽🇰19 qershor

🇽🇰Kosovë vs Zvicër🇨🇭 09 shtator

🇷🇴Rumani vs Kosovë 🇽🇰12 shtator

🇦🇩Andorrë vs Kosovë 🇽🇰12 tetor

🇽🇰Kosovë vs Izrael 🇮🇱15 tetor

🇨🇭Zvicër vs Kosovë 🇽🇰18 nëntor

🇽🇰Kosovë vs Bjellorusi 🇧🇾21 nëntor

Të ngjashme

Të tjera