Një person në Ferizaj u arrestua pasi që kishte marr me qira një veturë dhe të njejtën e kishte shitur për 3000 euro.

I arrestuari, pas intervistimit u dërgua në mbajtje, përcjell TV TEMA.

Raporti i plotë i Policisë:

SHPËRDORIM I PASURISË SË HUAJ

Ferizaj 24.01.2023-NN. Më datë 16.02.2023 ankuesi mashkull kosovar pronar i  Renta Car ka raportuar se me datën e lartë-cekur i kishte dhënë në shfrytëzim veturën e tij  të dyshuarit mashkull kosovar dhe nga  ajo ditë nuk ia kishte kthyer veturën, dyshohet se i kishte dhënë një personi tjetër në këmbim të një shume parash prej 3000€. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje .

Të ngjashme

Të tjera