Në Shtime një person u lëndua në vendin e punës.

Policia njofton se për këtë lëndim, viktima ka pranuar tretman mjekësor, përcjell TV TEMA.

Prokurori dhe Policia kanë dalë në vendin e ngjarjes, teksa rasti po hetohet si “mosndërmarrja e masave mbrojtëse dhe rrezikimi i sigurisë në vendin e punës.

Raporti i plotë i Policisë:

MOSNDERMARRJA E MASAVE MBROJTESE DHE RREZIKIMI I SIGURISË NË VENDIN E PUNËS

Rr. Komandant Kumanova , Shtime 14.03.2023 – 20:20. Është raportuar se viktima mashkull kosovar ka pasuar lëndime trupore  në vendin e punës dhe ka marrë tretman mjekësor. Lidhur me rastin njësiti policor ka dal në vendin e ngjarjes poashtu është njoftuar edhe prokurori, rasti nën hetime.

Të ngjashme

Të tjera