Connect with us

Ferizaj

Bllokohet ujëmbledhësi në Nerodime, Ferizaj me mungesë të ujit

Published

on

Për shkak të shiut të rrëmbyeshëm që kaploi Ferizajn gjatë së mërkurës mbrëma, qyteti sot po përballet me mungesën e ujit.

Një burim anonim i ka treguar TV TEMA-s se tek Lumi i Madh në Nerodime është bllokuar kaptazha e ujëmbledhësit dhe se sot gjatë ditës qytetarët do të përballen me mungesën e ujit.

Kjo u konfirmua edhe nga një postim i KRU “Bifurkacioni”, ku thuhet se për shkak të vërshimeve është bllokuar ujëmbledhësi tek Lumi i Madh dhe Lumi i Vogël.

Sipas burimit të TV TEMA-s, furnizimi me ujë ka gjasë të mos kthehet në suazat normale deri të premten në orët e paradites.

Ekipet e KRU “Bifurkacioni” janë duke punuar në zhbllokimin e ujëmbledhësit.

Postimi i plotë i KRU “Bifurkacioni”:

NJOFTIM,

Të nderuar konsumatorë ju njoftojmë se për shkak të vërshimeve nga reshjet e theksuara të shiut gjatë dy ditëve të fundit, ka ndikuar që të bllokohen ujëmbledhësit tek Lumi i Madh dhe Lumi i Vogël në Jezerc si dhe dëmtimin e një pjese të infrastrukturës, ka bërë të pamundur furnizimin në suaza të normalës.

Ekipet tona operacionale janë duke bërë përpjekje maksimale që furnizimi me ujë të kthehet në normalitet sa më parë që është e mundur.

Meçense prodhimi është në kuota minimale, Kompania Bifurkacioni u bën thirrje gjithë konsumatorëve, që ujin e pijes ta përdorin në mënyrë sa më racionale.

Faleminderit për mirëkuptimin tuaj!

KRU “Bifurkacioni” Sh.A

06.07.2023

KRU “Bifurkacioni” Sh.A

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ferizaj

Arrestohet në Han të Elezit një shtetas i Shqipërisë

Published

on

Mëngjesin e së enjtes, në Han të Elezit, është arrestuar një shtetas i Shqipërisë, nën dyshimin se ka kryer vjedhje të rëndë.

Policia e Ferizajt, në raportin 24 orësh njofton se vjedhja e rëndë është kryer në shtëpinë e ankuesit mashkull kosovar.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas i Shqipërisë nën dyshimin se kishte kryer veprën penale të lartcekur në shtëpinë e  ankuesit mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit kujdestar i dyshuari është dërguar në mbajtje”.

Continue Reading

Ferizaj

Policia në Ferizaj shqipton mbi 1 mijë e 300 gjoba brenda një jave

Published

on

Policia Rajonale e Ferizajt, javën e kaluar ka shqiptuar 1 mijë e 351 gjoba për kundërvajtje në trafik, ndërsa ka hequr 12 patentë-shoferë për drejtuesit që kanë shkaktuar kundërvajtje më të rënda.  

Në komunikatën për media thuhet se gjatë kësaj periudhe janë raportuar 14 aksidente me gjithsej 24 persona të lënduar dhe 17 aksidente me dëme materiale.

Continue Reading

Ferizaj

Policia në Ferizaj shqipton mbi 6 mijë gjoba për një muaj

Published

on

Gjatë muajit maj, policia rajonale e Ferizajt ka shqiptuar 6313 gjoba për kundërvajtje, ndërsa ka hequr 98 patentë shoferë për drejtuesit që kanë shkaktuar kundërvajtje më të rënda në komunikacion, për të cilat parashihet masa mbrojtëse heqje e patentë shoferit.

Për tejkalim të shpejtësisë janë shqiptuar 1 mijë e 842 gjoba, për përdorim të telefonit gjatë ngasjes 293 gjoba, për drejtim të mjetit pa patentë shofer 137 gjoba, për mos vendosjen e rripit të sigurisë janë shqiptuar 134 gjoba derisa për ngasje të automjetit me afat të skaduar të regjistrimit janë shqiptuar edhe 81 gjoba.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Policia Rajonale e Ferizajt apelon tek shoferët që të bëjnë kujdes në trafik derisa ka bërë ftesë për bashkëpunim me synim parandalimin e aksidenteve në trafik.

Continue Reading

Trending