Xavi Hernandez ka nënshkruar kontratë të re deri në vitin 2025 dhe me opsion vazhdimi edhe për një vit tjetër me skuadrën e Barcelonës.

Xavi është trajner i Barcelonës që nga viti 2021 derisa më parë drejtoi skuadrën AL-Sadd në Katar.

Prej kur mori drejtimin e “Blaugranëve”, Xavi fitoi La Ligën dhe Supërkupën e Spanjës.

Të ngjashme

Të tjera