Connect with us

Ferizaj

Arrestohet ferizajasi që e bëri të bijën për emergjencë

Published

on

Një burrë 61-vjeçar nga fshati Greme e ka bërë të bijën për trajtim mjekësor në emergjencën e Ferizajt.

A.A. është arrestuar për dhunë në familje, lëndim trupor dhe armëmbajtje pa leje, ka njoftuar policia rajonale e Ferizajt. Rasti ka ndodhur të dielën paradite, bëhet e ditur në komunikatën për media të policisë, e cila ishte informuar rreth orës 11:25 të së njëjtës ditë.

“Në vendin e ngjarjes menjëherë kanë dalë policët e rendit dhe hetuesit policorë, të cilët kanë arrestuar personin A.A ( M/K) i moshës 61-vjeçar, i cili shkak i një mosmarrëveshje i kishte shkaktuar lëndime trupore vajzës së tij, e cila ka pranuar tretman mjekësor në qendrën emergjente në Ferizaj”, thuhet në komunikatën e lëshuar sot paradite.

I dyshuari është shoqëruar në stacionin e policisë në Ferizaj dhe gjatë intervistimit nga hetuesit policorë, ka pranuar se posedon një armë zjarri pa leje.

Me vendim të prokurorit të shtetit, i dyshuari  është ndaluar në mbajtje për 48 orë, ndërsa si provë materiale është sekuestruar arma e zjarrit, pistoletë me 11 fishekë.

Rasti është cilësuar “Dhunë në familje, lëndim i lehtë trupor dhe armëmbajtje pa leje”, njofton policia.

Ferizaj

Arrestohet në Han të Elezit një shtetas i Shqipërisë

Published

on

Mëngjesin e së enjtes, në Han të Elezit, është arrestuar një shtetas i Shqipërisë, nën dyshimin se ka kryer vjedhje të rëndë.

Policia e Ferizajt, në raportin 24 orësh njofton se vjedhja e rëndë është kryer në shtëpinë e ankuesit mashkull kosovar.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas i Shqipërisë nën dyshimin se kishte kryer veprën penale të lartcekur në shtëpinë e  ankuesit mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit kujdestar i dyshuari është dërguar në mbajtje”.

Continue Reading

Ferizaj

Policia në Ferizaj shqipton mbi 1 mijë e 300 gjoba brenda një jave

Published

on

Policia Rajonale e Ferizajt, javën e kaluar ka shqiptuar 1 mijë e 351 gjoba për kundërvajtje në trafik, ndërsa ka hequr 12 patentë-shoferë për drejtuesit që kanë shkaktuar kundërvajtje më të rënda.  

Në komunikatën për media thuhet se gjatë kësaj periudhe janë raportuar 14 aksidente me gjithsej 24 persona të lënduar dhe 17 aksidente me dëme materiale.

Continue Reading

Ferizaj

Policia në Ferizaj shqipton mbi 6 mijë gjoba për një muaj

Published

on

Gjatë muajit maj, policia rajonale e Ferizajt ka shqiptuar 6313 gjoba për kundërvajtje, ndërsa ka hequr 98 patentë shoferë për drejtuesit që kanë shkaktuar kundërvajtje më të rënda në komunikacion, për të cilat parashihet masa mbrojtëse heqje e patentë shoferit.

Për tejkalim të shpejtësisë janë shqiptuar 1 mijë e 842 gjoba, për përdorim të telefonit gjatë ngasjes 293 gjoba, për drejtim të mjetit pa patentë shofer 137 gjoba, për mos vendosjen e rripit të sigurisë janë shqiptuar 134 gjoba derisa për ngasje të automjetit me afat të skaduar të regjistrimit janë shqiptuar edhe 81 gjoba.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Policia Rajonale e Ferizajt apelon tek shoferët që të bëjnë kujdes në trafik derisa ka bërë ftesë për bashkëpunim me synim parandalimin e aksidenteve në trafik.

Continue Reading

Trending