Connect with us

Ferizaj

Ekrem Mustafa nga Ferizaj emërohet ministër i MPB

Published

on

Kryeministri Ramush Haradinaj në mbledhjen e qeverisë ka konfirmuar emërimin e dy ministrave nga AKR, atë të Planifikimit Hapësinor dhe tjetrin të Punëve të Brendshme. Sipas nënkryetarit të AKR-së, Fatmir Matoshi, i cili njëherësh u emërua Ministër i MMPH-së, nga sot Minisitrinë e Punëve të Brendshme të Kosovës do ta drejtojë kolegu i tij Ekrem Mustafa nga Ferizaj, me profesion mjek.

Ndryshimet në këto dy resore ndodhën pas dorëheqjeve apo lirimeve nga detyra të ish ministrave Albena Reshitaj dhe  Bejtush Gashi, të cilën së fundmi drejtuan këto ministri. Ekrme Mustafa do të jetë minisitri i tretë me radhë i punëve të brendshme në qeverinë Haradinaj, që nga votimi i saj para 13 muajsh.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ferizaj

Arrestohen 6 persona pas përleshjes në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar 6 persona të dyshuar për pjesëmarrje në përleshje.

Në raportin 24 orësh bëhet e ditur se rasti ndodhi më 29.05.2024 rreth orës 14:00 kur pas një mosmarrëveshje në trafik, gjashtë meshkuj kosovarë  janë përleshur fizikisht në mes vete.

Si pasojë, dy prej tyre kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Të njëjtit janë arrestuar dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit, 4 të dyshuar dërgohen në mbajtje, ndërsa 2 të tjerë  lirohen në procedurë të rregullt.

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi u raportua se sulmoi familjaren

Published

on

Një grua në Shtime ka raportuar në polici se pas një fjalosjeje është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e së martës (28.05.2024) rreth orës 16:30.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje,

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi sulmoi dhe lëndoi policin në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar një person pasi i njëjti ka fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare.

Në raportin e policisë thuhet se i dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se i njëjti i kishte fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare. I dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe  ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore. Zyrtari policor ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit,  është dërguar në mbajtje . “

Continue Reading

Trending