786 raste aktive me koronavirus në Ferizaj

18 raste të reja me COVID-19 në Ferizaj janë raportuar sot nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Bazuar në këto të dhëna numri i rasteve aktive në komunën e Ferizajt është 786, derisa i të shëruarve ka shkuar në 3 mijë e 667.

Sipas njoftimit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, në Spitalin e Ferizajt janë të shtrirë 70 pacientë.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

300X220