Connect with us

Ferizaj

“Bashkimi i qenve” endacakë në Gërlicë

Published

on

Në fshatin Gërlicë të Ferizajt në rrugën “Toska”, banorët që një vit janë në hall të madh me qentë endacakë, sepse kohëve të fundit është rritur edhe numri i tyre.

Këtë problematikë ata e raportuan në Televizionin Tema ku ndër të tjera treguan se këta qenë endacakë po iu shkaktojnë dëme në oborret e shtëpive të tyre e përveç kësaj, ata po detyrohen që edhe fëmijët e tyre t’i mbajnë mbyllur në shtëpi ose të i kenë nën përcjellje të vazhdueshme shkaku i rrezikut nga qentë.

Në këtë lagje është edhe një strehimore e qenve ku banorët dyshojnë që rritja e numrit të tyre është bërë për shkak të saj.

Edhe pse këta banorë të kësaj lagjeje kanë kërkuar nga institucionet lokale që të iu bëhet një zgjidhje por që deri më tani nuk kanë marrë asnjë përgjigje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ferizaj

Arrestohen 6 persona pas përleshjes në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar 6 persona të dyshuar për pjesëmarrje në përleshje.

Në raportin 24 orësh bëhet e ditur se rasti ndodhi më 29.05.2024 rreth orës 14:00 kur pas një mosmarrëveshje në trafik, gjashtë meshkuj kosovarë  janë përleshur fizikisht në mes vete.

Si pasojë, dy prej tyre kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Të njëjtit janë arrestuar dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit, 4 të dyshuar dërgohen në mbajtje, ndërsa 2 të tjerë  lirohen në procedurë të rregullt.

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi u raportua se sulmoi familjaren

Published

on

Një grua në Shtime ka raportuar në polici se pas një fjalosjeje është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e së martës (28.05.2024) rreth orës 16:30.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje,

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi sulmoi dhe lëndoi policin në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar një person pasi i njëjti ka fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare.

Në raportin e policisë thuhet se i dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se i njëjti i kishte fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare. I dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe  ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore. Zyrtari policor ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit,  është dërguar në mbajtje . “

Continue Reading

Trending