Connect with us

Ferizaj

Qytetarja gjen “Iphone 8”, policia thërret pronarin të lajmërohet në stacion

Published

on


Një qytetare në Ferizaj ka gjetur një telefon celular “Iphone 8” në fshatin Prelez dhe e ka dorëzuar në polici.


Policia e Ferizajt lutë pronarin/en e vërtetë të telefonit, të paraqitet në stacionin e policisë në Ferizaj çdo ditë, prej orës 08:00-16:00 dhe të vërtetohet pronësia për t’ia dorëzuar atë .
Me këtë rast, Policia Rajonale e Ferizajt e ka falënderuar qytetaren Adelina Abdullahu për gjestin human dhe shembullor me rastin e dorëzimit të telefonit në stacionin e policisë .
Ferizajasit në vazhdimësi po tregohen human dhe dorëzojnë në polici gjësendet me vlerë që i gjejnë
Komunikata e plotë e policisë:
Qytetarja nga Ferizaj gjenë një telefon celular dhe e dorëzon në polici
Sot, rreth orës 10:50 një qytetare nga Ferizaj, Adelina Abdullahu e moshës 32 vjeçare, me punë të përkohshme në Zvicërr, në fshatin Prelez të Muhaxherëve, në vendin e ndaljes për autobusë ka gjetur një telefon celular ‘’Iphone 8’’ .


Ajo menjëherë e ka njoftuar policinë dhe telefonin e gjetur e ka dorëzuar në stacionin e policisë në Ferizaj.
Lusim, pronarin/en e vërtetë të telefonit, të paraqitet në stacionin e policisë në Ferizaj çdo ditë, prej orës 08:00-16:00 dhe të vërtetohet pronësia për t’ia dorëzuar atë .
Me këtë rast, Policia Rajonale e Ferizajt e ka falënderuar qytetaren Adelina Abdullahu për gjestin human dhe shembullor me rastin e dorëzimit të telefonit në stacionin e policisë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ferizaj

Arrestohen 6 persona pas përleshjes në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar 6 persona të dyshuar për pjesëmarrje në përleshje.

Në raportin 24 orësh bëhet e ditur se rasti ndodhi më 29.05.2024 rreth orës 14:00 kur pas një mosmarrëveshje në trafik, gjashtë meshkuj kosovarë  janë përleshur fizikisht në mes vete.

Si pasojë, dy prej tyre kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Të njëjtit janë arrestuar dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit, 4 të dyshuar dërgohen në mbajtje, ndërsa 2 të tjerë  lirohen në procedurë të rregullt.

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi u raportua se sulmoi familjaren

Published

on

Një grua në Shtime ka raportuar në polici se pas një fjalosjeje është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e së martës (28.05.2024) rreth orës 16:30.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje,

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi sulmoi dhe lëndoi policin në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar një person pasi i njëjti ka fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare.

Në raportin e policisë thuhet se i dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se i njëjti i kishte fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare. I dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe  ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore. Zyrtari policor ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit,  është dërguar në mbajtje . “

Continue Reading

Trending