Connect with us

Ferizaj

Rrahën një person dhe ikën, Policia arreston dy persona në Ferizaj

Published

on

Policia e Ferizajt ka arrestuar dy persona të mërkurën para mëngjesit për lëndim trupor, raporton TV TEMA.

Personat e arrestuar janë Sh.K 53 vjeç dhe E.K 28 vjeçar.

Dy të dyshuarit kanë ndaluar në rrugë viktimën A.S, 45 vjeçar, i shkaktuan lëndime dhe u larguan.

Prokurori, dy të dyshuarve pas intervistimit u ka caktuar masën e mbajtjes për 48 orë.

Raporti i plotë i Policisë:

Arrestohen dy persona për lëndim trupor në Ferizaj

Policia Rajonale e Ferizaj, sot në ora 01:15 të mëngjesit ka pranuar një informacion se në rrugën ‘’Xhemajl Kada’’ në Ferizaj është një rast i lëndimit trupor, ku dy persona i kishin shkaktuar lëndime trupore personit tjetër .

Në lidhje me këtë, policia e stacionit në Ferizaj i ka marr veprimet e nevojshme dhe menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe në rast janë kyçur  Njësia e Hetimeve, të cilët nën autorizim të Prokurorit kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj kanë nisur hetimin dhe kërkimin e personave të dyshuar.

Pas një pune intenzive, grumbullimit të informacioneve në terren, policia ka identifikuar dy personat e dyshimtë dhe vendin e ndodhjes së tyre dhe më pas i ka shoqëruar në stacionin e policisë në Ferizaj .

Nga hetimet e para dyshohet që deri të kjo ngjarje ka ardhur, kur viktima A.S (M/K) i moshës 45 vjeçar, fillimisht kishte kanosur një mik të të dyshuarve, e më pas të dyshuarit me inicialet SH.K ( M/K) i moshës 53 vjeçar dhe E.K ( M/K) i moshës 28 vjeçar, e ndalojnë në rrugë viktimën A.S, i shkaktojnë lëndime trupore dhe largohen nga vendi i ngjarjes, ndërsa viktima është dërguar për ndihmë mjekësore në Qendrën Emergjente në Ferizaj.

Dy të dyshuarit, pasi janë  intervistuar nga policët hetues, me vendim të Prokurorit janë ndaluar në mbajtje për 48 orë , për procedura të mëtejme hetimore, ndërsa rasti është cilësuar ‘’Lëndim i lehtë trupor’’.

Ferizaj

Arrestohen 6 persona pas përleshjes në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar 6 persona të dyshuar për pjesëmarrje në përleshje.

Në raportin 24 orësh bëhet e ditur se rasti ndodhi më 29.05.2024 rreth orës 14:00 kur pas një mosmarrëveshje në trafik, gjashtë meshkuj kosovarë  janë përleshur fizikisht në mes vete.

Si pasojë, dy prej tyre kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Të njëjtit janë arrestuar dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit, 4 të dyshuar dërgohen në mbajtje, ndërsa 2 të tjerë  lirohen në procedurë të rregullt.

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi u raportua se sulmoi familjaren

Published

on

Një grua në Shtime ka raportuar në polici se pas një fjalosjeje është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e së martës (28.05.2024) rreth orës 16:30.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje,

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi sulmoi dhe lëndoi policin në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar një person pasi i njëjti ka fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare.

Në raportin e policisë thuhet se i dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se i njëjti i kishte fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare. I dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe  ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore. Zyrtari policor ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit,  është dërguar në mbajtje . “

Continue Reading

Trending