Connect with us

Kosovë

Superliga e Kosovës fillon më 13 gusht – Orari i fazës së parë

Published

on

Komisioni i Garave e ka përpiluar orarin e plotë të ndeshjeve të BKT Superligës për fazën e parë.

Edicioni i ri i garave nis më 13 gusht, me tri ndeshje, teksa dy ndeshje tjera zhvillohen më 14 gusht.

Për shkak se sivjet prej 21 nëntor deri më 18 dhjetor do të mbahet Kupa e Botës “Katari 2022”, KG ka planifikuar që garat e stinorit vjeshtor të mbyllen para fillimit të këtij eventi, prandaj disa javë do të zhvillohen në mesjavë.

BKT SUPERLIGA 2022/23

Faza e parë

JAVA 1 (13 – 14 GUSHT 2022)

E SHTUNË, 13.08.2022

17:00 Trepça ’89 – Drita

17:00 Gjilani – Ferizaj

17:00 Dukagjini – Prishtina

E DIEL, 14.08.2022

17:00 Malisheva – Ballkani

17:00 Drenica – Llapi

JAVA 2 (20 – 21 GUSHT 2022)

E SHTUNË, 20.08.2022

17:00 Ballkani – Drenica

17:00 Llapi – Trepça ’89

E DIEL, 21.08.2022

17:00 Ferizaj – Prishtina

17:00 Drita – Dukagjini

17:00 Gjilani – Malisheva

JAVA 3 (24 – 25 GUSHT)

E MËRKURE, 24.08.2022

17:00 Trepça ’89 – Ballkani

17:00 Malisheva – Ferizaj

17:00 Drenica- Gjilani

E ENJTE, 25.08.2022

17:00 Prishtina – Drita

17:00 Dukagjini- Llapi

JAVA 4 (27 – 28 GUSHT)

E SHTUNË, 27.08.2022

17:00 Gjilani – Trepça ’89

17:00 Malisheva – Drenica

E DIEL, 24.04.2022

17:00 Llapi- Prishtina

17:00 Ferizaj – Drita

17:00 Ballkani- Dukagjini

JAVA 5 (3 – 4 SHTATOR)

E SHTUNË, 03.09.2022

17:00 Drita – Llapi

17:00 Trepça ’89 – Malisheva

E DIEL, 04.09.2022

17:00 Prishtina – Ballkani

17:00 Dukagjini – Gjilani

17:00 Drenica – Ferizaj

JAVA 6 (10 – 11 SHTATOR)

E SHTUNË, 10.09.2022

15:00 Malisheva – Dukagjini

15:00 Drenica – Trepça ’89

E DIEL, 11.09.2022

15:00 Ballkani – Drita

15:00 Gjilani – Prishtina

15:00 Ferizaj – Llapi

JAVA 7 (14 – 15 SHTATOR)

E MËRKURE, 14.09.2022

15:00 Drita – Gjilani

15:00 Llapi – Ballkani

15:00 Prishtina – Malisheva

E ENJTE, 15.09.2022

15:00 Trepça’89 – Ferizaj

15:00 Dukagjini- Drenica

JAVA 8 (17 – 18 SHTATOR)

E SHTUNË, 17.09.2022

15:00 Gjilani – Llapi

15:00 Malisheva – Drita

E DIEL, 18.09.2022

15:00 Ferizaj – Ballkani

15:00 Drenica – Prishtina

15:00 Trepça ’89 – Dukagjini

PUSHIMI PËR SHKAK TË NDESHJEVE TË KOMBËTAREVE 19 SHTATOR – 1 TETOR

JAVA 9 (1 – 2 TETOR)

E SHTUNË, 01.10.2022

13:00 Ballkani – Gjilani

13:00 Drita – Drenica

13:00 Llapi – Malisheva

E DIEL, 02.10.2022

13:00 Prishtina – Trepça ’89

13:00 Dukagjini – Ferizaj/GazetaBlic Sport

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosovë

Presidentja Osmani e shpallë të mërkurën ditë zie shtetërore

Published

on

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën e 17 prillit ditë zie në vend,n ë kujtim të të gjitha grave dhe vajzave të vrara në Kosovë si rezultat i dhunës në baza gjinore.

“Nesër do të jetë ditë zie shtetërore në Kosovë, por shoqëria jonë do të jetë në zi çdo ditë përderisa të ketë vrasje të grave dhe vajzave tona!” shkroi Osmani në rrjetin social Facebook.

Mëngjesin e sotëm në Pejë u vra  Gjyljeta Ukella nga i dyshuari bashkëshorti i saj Edmond Lajqi, kurse katër ditë më parë, më 12 prill, në Ferizaj u vra Erona Cokli nga ish-bashkëshorti i saj, Valon Aliu.

Continue Reading

Kosovë

Policia shpall në kërkim xhudistin kosovar Akil Gjakova

Published

on

Policia e Kosovës më autorizimin e Prokurorisë Themelore në Pejë, ka shpallur në kërkim Akil (Luan) Gjakovën, i lindur më 04.01.1996 në Pejë,  i pandehur për veprën penale “Dhunë në familje.”

Përndryshe, Akil Gjakova është xhudist i mirënjohur dhe njëkohësisht pjesëtar i përfaqësueses së Kosovës në këtë sport.

Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të dyshuar në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor.

Njoftimi i policisë:

Continue Reading

Kosovë

Gruaja e vrarë sot në Pejë, punonte si asistente stomatologjike

Published

on

Një grua dyshohet se është vrarë me armë zjarri nga bashkëshorti i saj në banesën e tyre në Pejë.

Rasti ka ndodhur mëngjesin e sotëm, rreth orës 8:15 në rrugën Bill Clinton në Pejë.

 I dyshuari, Edmond Lajqi, që është  bashkëshorti i viktimës, është arrestuar dhe i është sekuestruar arma.

Raportohet se viktima, Gjyljeta Ukella punonte si asistente e stomatologut në Poliklinikën Stomatologjike në Pejë, ka njoftuar Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies sociale në këtë qytet.  

Kjo është vrasja e dytë brenda pak ditëve në Kosovë ku dorasit dyshohen të jenë bashkëshortët e grave të vrara, pasi të premten, më  12 prill në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj, është vrarë me armë zjarri 21 vjeçarja Erona Cokli.  

Continue Reading

Trending