Connect with us

Ferizaj

FC Ferizaj nesër përballet me Malishevën, Haxhimusa nuk pret asgjë më pak se fitore

Published

on

Të mërkuren, FC Ferizaj luan ndeshjen e tretë pas rikthimit në Superligë.

Ferizaj në këtë ndeshje nga ora 17:00 përballet me KF Malishevën në stadiumin Liman Gegaj.

Ekipi ferizajas synon fitoren e parë për këtë sezon.

Sulmuesi i Ferizajt Betim Haxhimusa në një prononcim për TV TEMA thotë se presin fitore ndaj Malishevës.

Presim maksimumin ndaj Malishevës, shpresojmë të kthehemi në Ferizaj me 3 pikë… Do të jetë ndeshje shumë e luftuar por gjithsesi presim ta shkrijmë edhe atomin e fundit“, deklaroi Haxhimusa për TV TEMA.

Djemtë e udhëhequr nga Arbnor Morina në ndeshjen e parë të sezonit humbën nga Gjilani 3-2 edhe pse gjatë tërë ndeshjes kishin treguar futboll të bukur dhe cilësor, kurse në ndeshjen e dytë sezonale barazuan me Prishtinën 0-0 në Ferizaj.

Ferizaj

Arrestohet ferizajasi pasi gjuajti me armë në ahengun familjar

Published

on

Policia e Kosovës në Ferizaj, ka njoftuar se ka arrestuar një person, pasi i njëjti dyshohet se ka gjuajtur me armë në një aheng familjar.

Në raportin 24 orësh, policia njoftoi se rasti ka ndodhur të hënën (15.07.2024) në ora 23:30.

“Është arrestuar i dyshuari kosovar për shkak se kishte shtënë me armë gjatë një ahengu familjar.

Nga i dyshuari është sekuestruar një pistoletë me gaz dhe 3 fishekë.

Në konsultim me prokurorin i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Continue Reading

Ferizaj

Është ndarë nga jeta mjeku ferizajas Dr. Bashkim Kololli

Published

on

Është ndarë nga jeta mjeku ferizajas Dr. Bashkim Kololli.

Lajmi për vdekjen e Dr.Kolollit u bë i ditur nga familjarët dhe shokët e tij në rrjetet sociale.

Dr. Bashkim Kololli kreu studimet pranë Fakultetit të Mjekësisë në Prishtinë dhe në Zagreb të Kroacisë. Ai ishte ndër mjekët nga plejada e parë e mjekëve ferizajas.

Si specialist i neuropsikiatrisë, i ndjeri punoi në spitalin e psikiatrisë në Neuchatel, në spitalin e kantonit të Valaisit dhe së fundmi në spitalin psikiatrik të Marsensit.  

Në nderim të jetës dhe veprës të të ndjerit Dr. Bashkim Kololli, sot më 16 Korrik 2024, në ora 11:30, në Teatrin “Adriana” do të mbahet mbledhje komemorative.

Continue Reading

Ferizaj

Policia në Ferizaj javën e kaluar shqiptoi 1770 gjoba në trafik

Published

on

Policia në Ferizaj ka njoftuar se gjatë javës së kaluar janë raportuar 48 aksidente trafiku ku njëri prej tyre me fatalitet derisa janë shqiptuar 1770 gjoba në trafik dhe janë hequr 23 patentë shoferë.

“Policia Rajonale e Ferizajt ka ndërmarrë një sërë aktivitetesh në identifikimin e kundërvajtësve të ndryshëm në komunikacion me qëllim parandalimin e aksidenteve. Në kuadër të këtyre aktiviteteve policia rajonale e Ferizajt gjatë javës që shkoi, nga data 08-14/07/2024 ka shqiptuar 1770 gjoba kundërvajtëse dhe ka hequr edhe 23 patentë shoferë për drejtuesit që kanë shkaktuar kundërvajtje më të rënda në komunikacion” thuhet në njoftimin e policisë.

Continue Reading

Trending