Policia e Ferizajt njofton se sot ka kontrolluar disa lokacione në Ferizaj dhe Han të Elezit dhe ka gjetur 5033 kilogramë mjaltë në Ferizaj dhe 2075 kilogramë në Han të Elezit.

Sipas Policisë këto mallra ishin pa origjinë, përcjell TV TEMA.

Mallrat janë konfiskuar nga Dogana e Kosovës.

“Në lidhje me këtë janë njoftuar Dogana e Kosovës , inspektorët e AUVK-ut dhe Njësia e Krimeve Ekonimike e Policisë së Kosovës të cilët janë në vendin e ngjarjes , për procedura të mëtjeme hetimore”, thuhet ndër të tjer anë njoftim.

Njoftimi i plotë nga Policia e Ferizajt:

Aksioni i Policisë Rajonale në Ferizaj

Sektori Rajonal i Hetimeve nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj ka pranuar disa informacione për disa mallra të dyshuara (mjaltë) pa origjinë që janë të fshehura në Ferizaj dhe në Han të Elezit.

Në lidhje me këtë hetuesit e Sektorit Rajonal të Hetimeve menjëherë i kanë marrē veprimet e nevojshme dhe nën autorizimin e Prokurorit nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, sot rreth orës 12:00 ka nisur kontrollet në katër lokacione të ndara në Ferizaj dhe Hani Elezit.

Gjatë kontrollit në një depo në Ferizaj janë gjetur 5033 kg mjaltë , ndërsa në Han të Elezit janë gjetur 2075 kg mjaltë, të cilat më pas janë konfiskuar nga Dogana e Kosovës.

Në lidhje me këtë janë njoftuar Dogana e Kosovës , inspektorët e AUVK-ut dhe Njësia e Krimeve Ekonimike e Policisë së Kosovës të cilët janë në vendin e ngjarjes , për procedura të mëtjeme hetimore.

Të ngjashme

Të tjera