Policia e Ferizajt ka arrestuar një person për shkak se kishte kryer dhunë në familje.

Sipas raportit të Policisë, i arrestuari ka ushtruar dhunë psiqike dhe fizike ndaj viktimës femër, përcjell TV TEMA.

Derisa viktimës i është ofruar tretman mjekësor, i dyshuari pas intervenimit është dërguar në mbajtje.

Raporti i plotë i Policisë:

DHUNË NË FAMILJE

Ferizaj 09.03.2023 – 01:15. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se ka ushtruar dhunë psikike dhe fizike ndaj viktimës femër kosovare. Viktimës i është ofruar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Të ngjashme

Të tjera