Humanisti ferizajas Agon Zhinipotoku ka njoftuar se 2 vjeçari Nil Asllani nga Ferizaj ka nevojë për ndihmë.

Zhinipotoku njofton se Nili ka nevojë për 127 mijë euro në mënyrë që urgjentisht të niset për Turqi, përcjell TV TEMA.

Postimi i tij i plotë:

Lutje urgjente për ndihmë🥲

Nil Asllani 2 vjeçar ka nevojë për ndihmën tonë, atij i duhet trajtim urgjent jashtë vendit. Mjekët i kanë rekomanduar për nisje në Turqi, andaj lusim të gjithë që të na ndihmojnë aq sa munden.

Shërimi i tij kushton 127 mijë euro, Nili është djali i vetëm i veteranit të UÇK-së Muharrem Asllanit.

Pas shumë kërkesave nga ana e familjes, ne marrim përsipër që t’i ndihmojmë të mblidhen paratë e nevojshme për shërim, e nesër dhe pasnesër (e premte, e shtunë) do të jemi në sheshin e qytetit të Ferizajt.

Bashkë mund t’ia dalim, Nilin lusim Zotin ta shëroj🤲🤍

Të gjithë ata që duan të ndihmojnë mund ta bëni në llogarinë e nënës së tij Gyltene Asllani:

Llogaria për ndihmë nga jashtë Kosovës:

XK051940008033021148

Llogaria për Kosovë:

BKT: 1940008033021148

Swiftcode:

NCB

Të ngjashme

Të tjera