Në rrugën “Reçakut” në Ferizaj, të shtunën ndodhi një vrasje në tentativë.

Një person ka raportuar në Polici se sa ishte në veturë, dikush nga një veturë tjetër ka shtënë drejt veturës së tij edhe ka ikë nga vendi i ngjarjes, përcjell TV TEMA.

Viktima ka pësuar lëndime nga copëzat e xhamit si pasojë e shkrepjes me armë.

Policia ka sekuestruar tre gëzhoja plumbi nga vendi i ngjarjes teksa njoftohet se i dyshuari ende nuk është kapur.

Raporti i plotë i Policisë:

VRASJE NË TENTATIVË

Rr. Reçakut, Ferizaj,  20.05.2023 – 02:05. Viktima mashkull kosovar ka raportuar se përderisa ka qenë ne veturë me dy shokë, ka ardhur një veturë tjetër nga e cila një i dyshuar mashkull kosovar ka shtënë me armë zjarri në drejtim të veturës së tyre, dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes. Viktimës iu është ofruar tretman mjekësor dhe sipas mjekut viktima ka pësuar lëndime nga copëzat e xhamit si pasoj e shkrepjes me armë. Njësitë relevante policore kanë dalur në vendin e ngjarjes ku kanë gjetur dhe sekuestruar tre gëzhoja. I dyshuari ende nuk është hasur nga njësitë policore. Rasti në procedurë hetimore.

Të ngjashme

Të tjera