Policia Rajonale e Ferizajt njofton se një person është lënduar në vendin e punë pasi që i kanë rënë sipër disa skele.

Sipas raportit 24 orësh viktima u dërgua në QKUK, përcjell TV TEMA.

Ky rast po vazhdon të hetohet.

Raporti i plotë i Policisë:

ASGJËSIMI, DËMTIMI OSE HEQJA E PAJISJEVE MBROJTËSE DHE RREZIKIMI I SIGURISË NË VENDIN E PUNËS

Ferizaj 20.05.2023 – 10:35. Raportohet se viktima mashkull kosovar përderisa ishte ne vendin e tij të punës, disa skele i kanë rënë sipër me ç’rast ka pësuar lëndime trupore. Viktima është dërguar në QKUK Prishtinë për tretman mjekësor. Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitë relevante policore dhe inspektori i punës, rasti vazhdon të hetohet.

Të ngjashme

Të tjera