Connect with us

Ferizaj

Kërkohet ndihmë për dërgimin në Turqi për të porsalindurin Lior Bega për shërim

Published

on

Humanisti ferizajas Agon Zhinipotoku ka njoftuar se i porsalinduri nga Ferizaj ka nevojë për ndihmë.

Zhinipotoku njofton se Liori ka nevojë për 30 mijë euro në mënyrë që urgjentisht të niset për Turqi, përcjell TV TEMA.

Postimi i plotë:

Lutje urgjente për ndihmë Lior Bega ka nevojë për ne, i duhen 30 mijë euro për shërim

Tepër e dhimbshme, Liori i porsalindur 7 ditësh e sprovoi Zoti me një sëmundje në kokë dhe zemër, e që duhet të niset urgjent për Turqi.

Atij i duhen edhe 30 mijë euro, ngase pjesën tjetër e ka mbuluar Ministria e Shëndetësisë.

Familja apelon tek të gjithë njerëzit vullnetmirë që ta ndihmojmë vogëlushin e vogël, është gëzimi i parë i dy prindërve.

Andaj, ne do ta ndihmojmë që të arrihet shuma e nevojshme për shërimin e Liorit e do të jemi të hënën edhe në sheshin e qytetit tonë.

Zoti e shëroftë Liorin dhe të gjithë të sëmurët tanë🤲

Llogaria bankare: Avni Bega

Raiffeisen Bank: XK05 1504001002443275

SWIFT CODE: RBKOXKPR

Ferizaj

Agon Zhinipotoku – Humanist

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ferizaj

Arrestohen 6 persona pas përleshjes në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar 6 persona të dyshuar për pjesëmarrje në përleshje.

Në raportin 24 orësh bëhet e ditur se rasti ndodhi më 29.05.2024 rreth orës 14:00 kur pas një mosmarrëveshje në trafik, gjashtë meshkuj kosovarë  janë përleshur fizikisht në mes vete.

Si pasojë, dy prej tyre kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Të njëjtit janë arrestuar dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit, 4 të dyshuar dërgohen në mbajtje, ndërsa 2 të tjerë  lirohen në procedurë të rregullt.

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi u raportua se sulmoi familjaren

Published

on

Një grua në Shtime ka raportuar në polici se pas një fjalosjeje është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e së martës (28.05.2024) rreth orës 16:30.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje,

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi sulmoi dhe lëndoi policin në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar një person pasi i njëjti ka fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare.

Në raportin e policisë thuhet se i dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se i njëjti i kishte fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare. I dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe  ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore. Zyrtari policor ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit,  është dërguar në mbajtje . “

Continue Reading

Trending