Policia Rajonale e Ferizajt njofton se gjatë javës që shkoi ka shqiptuar 1502 gjoba në trafik.

Sipas këtij njoftimi janë heq edhe 14 patentë shoferë për drejtuesit e makinave që shkaktuan kundërvajtje më të rënda, përcjell TV TEMA.

Gjatë kësaj jave u shkaktuan edhe 98 aksidente trafiku, 29 me lëndime ku u lënduan 42 persona dhe 69 aksidente me dëme materiale.

Njoftimi i plotë nga Policia:

Policia Rajonale e Ferizajt ka ndërrmarrë një sërë aktivitetesh në identifikimin e kundërvajtësve të ndryshëm në komunikacion, me qëllim parandalimin e aksidenteve. Në kuadër të këtyre aktiviteteve policia rajonale e Ferizajt gjatë javës që shkoi, nga data 07-13/08/2023 ka shqiptuar 1502 gjoba kundërvajtëse, ndërsa ka hequr edhe 14 patentë shoferë për drejtuesit që kanë shkaktuar kundërvajtje më të rënda në komunikacion.

Ndërsa, janë raportuar 98 aksidente, prej tyre:

– Aksidente me lëndime, 29

Persona të lënduar, 42

– Aksidente me dëme materiale, 69

Policia Rajonale e Ferizajt do të vazhdojë me aktivitete të shtuara, me synim parandalimin e aksidenteve në komunikacionin rrugor dhe apelojmë tek shoferët që të bëjnë kujdes në komunikacionin rrugor.

Ndërsa, ftojmë qytetarët që të bashkëpunojnë më policinë.

Për të gjitha kundërvajtjet që shkaktohen në komunikacion, të njoftojnë menjëherë policinë, stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë ‘’ dhe në numrat kujdestarë : 192 ,0290/326-250 & 0290/322-406.

Të dhënat e juaja do të ruhen në konfidencialitet të plotë.

Të ngjashme

Të tjera