Federata e Futbollit të Kosovës njoftoi se ndeshja mes Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar për 15 tetor, është shtyrë zyrtarisht nga UEFA.

Kjo takim për kualifikimet e Euro 2024, u shty për shkak të luftës në Izrael.  

“Autoritetet izraelite aktualisht nuk e lejojnë kombëtaren e tyre të udhëtojë jashtë vendit”, thuhet në njoftimin e FFK-së. UEFA ka shtyrë për 15 nëntor edhe ndeshjen Izrael – Zvicër ndërkohë data e ndeshjes së Kosovës me Izraelin, do të caktohet së shpejti.

Të ngjashme

Të tjera