Me urdhër të Gjykatës Speciale,  EULEX-i  ka nisur bastisje në banesën e Artan Behramit, ish-këshilltar i Hashim Thaçit.

Aksionin e ka konfirmuar edhe Zyra e Prokurorit të Specializuar, transmeton Koha.net

ZPS-ja me lejen e Dhomave të Specializuara ka bastisur të hënën banesën e Blerim Shalës dhe shtëpinë e Bashkim Smakajt, të dy ish-këshilltarë të presidentit Hashim Thaçi.

Të ngjashme

Të tjera