Policia e Kosovës është vënë në kërkim të një të riu  i cili dje iku nga qendra korrektuese në Lipjan.

Ai ishte nën masën edukuese.

Në raportin 24 orësh të policisë thuhet se për rastin e ikjes kanë njoftuar zyrtarët e kësaj qendre korrektuese.

Në konsultim me prokurorin është iniciuar hetimi dhe kërkimi për personin e ikur.

Të ngjashme

Të tjera