Connect with us

Ferizaj

I konfiskohet revolja pasi shtiu në ajër për festë

Published

on

Policia e stacionit në Shtime ka pranuar një informacion, se me datën 17.02.2024 në fshatin Mullopolc të Shtimes,  në një aheng kishte pasur të shtëna me armë të zjarrit.

Policët hetues, me autorizim të prokurorit kujdestar i kanë nisur hetimet dhe pas grumbullimit të informacioneve në terren, me datën 19.02.2024 kanë identifikuar të dyshuarin G.N, mashkull /kosovar, i moshës 34 vjeç, i cili vullnetarisht ka dorëzuar armën me të cilën dyshohet se ka shtënë në ajër dhe në konsultim me prokurorin është bërë bastisja e shtëpisë së të dyshuarit por nuk është gjetur asgjë e dyshimtë.

I dyshuari G.N është shoqëruar në stacionin e policisë në Shtime dhe pas intervistimit nga policët hetues,  me vendim të prokurorit të rastit është liruar për procedurë të rregullt, ndërsa si provë materiale është sekuestruar arma e zjarrit/pistoleta.

Ferizaj

Arrestohet ferizajasi pasi gjuajti me armë në ahengun familjar

Published

on

Policia e Kosovës në Ferizaj, ka njoftuar se ka arrestuar një person, pasi i njëjti dyshohet se ka gjuajtur me armë në një aheng familjar.

Në raportin 24 orësh, policia njoftoi se rasti ka ndodhur të hënën (15.07.2024) në ora 23:30.

“Është arrestuar i dyshuari kosovar për shkak se kishte shtënë me armë gjatë një ahengu familjar.

Nga i dyshuari është sekuestruar një pistoletë me gaz dhe 3 fishekë.

Në konsultim me prokurorin i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Continue Reading

Ferizaj

Është ndarë nga jeta mjeku ferizajas Dr. Bashkim Kololli

Published

on

Është ndarë nga jeta mjeku ferizajas Dr. Bashkim Kololli.

Lajmi për vdekjen e Dr.Kolollit u bë i ditur nga familjarët dhe shokët e tij në rrjetet sociale.

Dr. Bashkim Kololli kreu studimet pranë Fakultetit të Mjekësisë në Prishtinë dhe në Zagreb të Kroacisë. Ai ishte ndër mjekët nga plejada e parë e mjekëve ferizajas.

Si specialist i neuropsikiatrisë, i ndjeri punoi në spitalin e psikiatrisë në Neuchatel, në spitalin e kantonit të Valaisit dhe së fundmi në spitalin psikiatrik të Marsensit.  

Në nderim të jetës dhe veprës të të ndjerit Dr. Bashkim Kololli, sot më 16 Korrik 2024, në ora 11:30, në Teatrin “Adriana” do të mbahet mbledhje komemorative.

Continue Reading

Ferizaj

Policia në Ferizaj javën e kaluar shqiptoi 1770 gjoba në trafik

Published

on

Policia në Ferizaj ka njoftuar se gjatë javës së kaluar janë raportuar 48 aksidente trafiku ku njëri prej tyre me fatalitet derisa janë shqiptuar 1770 gjoba në trafik dhe janë hequr 23 patentë shoferë.

“Policia Rajonale e Ferizajt ka ndërmarrë një sërë aktivitetesh në identifikimin e kundërvajtësve të ndryshëm në komunikacion me qëllim parandalimin e aksidenteve. Në kuadër të këtyre aktiviteteve policia rajonale e Ferizajt gjatë javës që shkoi, nga data 08-14/07/2024 ka shqiptuar 1770 gjoba kundërvajtëse dhe ka hequr edhe 23 patentë shoferë për drejtuesit që kanë shkaktuar kundërvajtje më të rënda në komunikacion” thuhet në njoftimin e policisë.

Continue Reading

Trending