Connect with us

Ferizaj

Gjendet pa shenja jete një 30 vjeçar në Saraishtë të Ferizajt

Published

on

Sot në fshatin Saraishtë të Ferizajt, Policia e Kosovës ka gjetur një person pa shenja jete, e që dyshohet të jetë vetëvrasje.

 Zëdhënësi i Policisë Rajonale të Ferizajt, Kanun Veseli për TV TEMA thotë se rasti ka ndodhur rreth orës 07:15.

Tutje Veseli tregon se personi i vdekur është një 30 vjeçar me inicialet D.O.

Policia dhe Prokuroria po hetojnë rastin, derisa trupi i pajetë është dërguar në IML.

Raporti i Policisë:

Sot , në ora 07:15 , Policia Rajonale e Ferizajt ka pranuar një informacion së në fsh. Saraishtë tê Ferizajt është një rast i vetëvrasjes.

Hetuesit dhe krimteknikët Rajonal të Hetimeve kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe nën autorizim të Prokurorit kujdestarë nga Prokuroria Themelore e Ferizjat i kanë marr veprimet e nevojshme për hetim dhe trupi i pajetë me inicialet D.O (M/K) i moshës 30 vjeçar është dërguar për autopsi nê Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë.

Ferizaj

Arrestohen 6 persona pas përleshjes në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar 6 persona të dyshuar për pjesëmarrje në përleshje.

Në raportin 24 orësh bëhet e ditur se rasti ndodhi më 29.05.2024 rreth orës 14:00 kur pas një mosmarrëveshje në trafik, gjashtë meshkuj kosovarë  janë përleshur fizikisht në mes vete.

Si pasojë, dy prej tyre kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Të njëjtit janë arrestuar dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit, 4 të dyshuar dërgohen në mbajtje, ndërsa 2 të tjerë  lirohen në procedurë të rregullt.

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi u raportua se sulmoi familjaren

Published

on

Një grua në Shtime ka raportuar në polici se pas një fjalosjeje është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e së martës (28.05.2024) rreth orës 16:30.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje,

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi sulmoi dhe lëndoi policin në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar një person pasi i njëjti ka fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare.

Në raportin e policisë thuhet se i dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se i njëjti i kishte fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare. I dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe  ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore. Zyrtari policor ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit,  është dërguar në mbajtje . “

Continue Reading

Trending