Klubi i Futbollit Ferizaj sot ka mbajtur konferencë për media para ndeshjes së të dieles kundër klubit FC Prishtina në ora 17:00.

 Trajneri i Ferizajt, Arbnor Morina thotë se kjo ndeshje e ka peshën si çdo ndeshje tjetër.

Kemi me lujtë me një klub mjaft të komponuar dhe me traditë por edhe ne nuk jemi mbrapa. Loja e parë kah aan e rezultatit ka qenë e mangët por kah angazhimi dhe loja ka qenë mirë. Besoj që djemt do na bëjnë krenar dhe me u gëzu sepse kanë stërvitë mirë dhe nesër është sportive me besu që kemi me u paraqitë mirë dhe me pas rezultat pozitiv“, deklaroi trajneri Morina.

Drejtori sportiv i Ferizajt, Agron Selmani thotë se ndeshja e parë vendas e klubit në Superligë kundër Prishtinës ka rëndësi të madhe.

Klubi jonë i ka marrë të gjitha masat që organizimi të shkojë mirë dhe e presim të përgatitur ndeshjen. Presim një vijueshmëri të tifozëve dhe pak a shumë se do prezantohemi në format më ndryshe. Nesër është ditë feste në qytetin tonë dhe shpresojmë që tifozët të marrin pjesë. Kemi datë festive pa e paragjyku rezultatin“, thotë Selmani.

Kapiteni i FC Ferizajt, Florim Berisha thotë se gjatë javës punuan shumë dhe janë mobilizuar në maksimum.

Prishtina është ekip me traditë dhe gjatë javës kemi marrë masa se si do të luajmë dhe jemi në maksimum të përgatitur për këtë ndeshje“, deklaroi kapiteni Berisha.

Edhe sulmuesi Astrit Fazliu në konferencë u shpreh se ndeshja me Prishtinën është e fortë por kanë punuar gjatë tërë javës për të.

Shpresoj që nesër ta vëmë në pah punën tonë dhe të jemi në ditën tonë më të mirë dhe të arrijmë trepikëshin e parë sepse në çdo ndeshje hyjmë për fitore por pasi që e kemi lojën e parë si vendas në Superligë të gjithë do përkushtohemi maksimalisht për trepikëshin” u shpreh Fazliu.

Për këtë ndeshje tifo grupi i Ferizajt, Ultras Ujqit kanë lajmëruar se nuk do të marrin pjesë, siç thonë ata për shkak të mosmarrëveshjeve me klubin.

Të ngjashme

Të tjera