“Sjam supermen, por jap shpirtin”, Florian Marku tha pasi mori mikrofonin në dorë pas fitores së madhe në “Air Albania”.

Boksieri shqiptar Florian Marku ka qenë mjaft i emocionuar pas fitores me meksikanin Miguel Parra.

Marku ka bërë një ndeshje të madhe dhe mjaft emocionuese në “Air Albania”, duke mos zhgënjyer asnjë nga të pranishmit.

Boksieri shqiptar triumfoi pas 10 raundesh me pikë 95-92./GazetaBlicSport

Stadiumi “Air Albania” në Tiranë ishte i stërmbushur me shikues për të parë dyluftimin e Markut.

Marku falenderoi të gjithë shqiptarët që e mbështetën për këtë përballje, derisa duartrokiti edhe kundërshtarin për betejën e bërë

Të ngjashme

Të tjera