Connect with us

Ferizaj

Deri në pesë orë pa rrymë – Edhe të enjten priten ndërprerje të energjisë në Ferizaj

Published

on

Të enjten në Ferizaj do të ketë ndërprerje disaorëshe të rrymës.

Dita e katërt me radhë e kësaj jave që pritet të ketë ndërprerje rryme.

Për shkak të mirëmbajtjes preventive nga ora 10:00 deri në ora 15:00 do të ketë ndërprerje në fshatrat Rahovica, Softaj, Fusha e Madhe, Papaz, Sazli, Pajatë,Talinovci i Muhaxherëve.

Për shkak të punimeve nga palët e treta, ndërprerja nga ora 13:00 deri në ora 17:00 do të ketë në rrugët: Bostonit, Brahim Ademi, Kadri Abazi. Fshatrat: Bublicë, Dramjak, Kosinë, Llojza, Lloshkobare, Saraishtë dhe Slivovë.

Njoftimi i plotë i KEDS-it:

2.

NS 110/35/10[kV]  Ferizaj do të ndërprehet:

Dalja 10[kV] Rahovica (kodi: 40000014)  nga ora 10:00 deri në ora  15:00

Vendet: Rahovica, Softaj, Fusha e Madhe, Papaz, Sazli, Pajatisht,Talinovci i Muhaxherëve.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, zëvendësimi i shtyllave të thyera me të rejat, ndërrimi i përçuesve dhe izolatorëve.

Punime nga palët e treta

NS 35/10[kV] Ferizaj II do të ndërprehet:

Dalja 10[kV] Betoni (kodi: 40041002)  nga ora 13:00 deri në ora  17:00

Vendet: rrugët: Bostonit, Brahim Ademi, Kadri Abazi. Fshatrat: Bublic, Dramjak, Kosinë, Llojza, Lloshkobare, Saraisht dhe Slivovë.

Arsyeja: Punët që duhet të kryhen sipas pëlqimit elektro-energjetik.

Ferizaj

Arrestohen 6 persona pas përleshjes në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar 6 persona të dyshuar për pjesëmarrje në përleshje.

Në raportin 24 orësh bëhet e ditur se rasti ndodhi më 29.05.2024 rreth orës 14:00 kur pas një mosmarrëveshje në trafik, gjashtë meshkuj kosovarë  janë përleshur fizikisht në mes vete.

Si pasojë, dy prej tyre kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Të njëjtit janë arrestuar dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit, 4 të dyshuar dërgohen në mbajtje, ndërsa 2 të tjerë  lirohen në procedurë të rregullt.

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi u raportua se sulmoi familjaren

Published

on

Një grua në Shtime ka raportuar në polici se pas një fjalosjeje është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e së martës (28.05.2024) rreth orës 16:30.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje,

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi sulmoi dhe lëndoi policin në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar një person pasi i njëjti ka fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare.

Në raportin e policisë thuhet se i dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se i njëjti i kishte fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare. I dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe  ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore. Zyrtari policor ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit,  është dërguar në mbajtje . “

Continue Reading

Trending