Policia e Ferizajt njofton se ka arrestuar një person i cili po bashkëjetonte me një person nën 16 vjeç.

Sipas raportit të Policisë, e mitura ka lindë një fëmijë në QKUK dhe ashtu u mor vesh se ishte duke bashkëjetuar me të dyshuarin, përcjell TV TEMA.

Raporti i plotë i Policisë:

BASHKËJETESË ME PERSONIN NËN MOSHËN 16 VJEÇ

Ferizaj 17.11.2022 – 14:00.  Është raportuar se një femër kosovare e mitur ka lindur një fëmijë në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Viktima kishte filluar bashkëjetesën nën moshën 16 vjeç me të dyshuarin mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Të ngjashme

Të tjera