Policia e Ferizajt raporton se një vajzë 12 vjeçare është dhunuar.

Vajza ishte zhdukur nga shtëpia, nëna e saj e kishte lajmëruar rastin në Polici, përcjell TV TEMA.

Policia ka gjet viktimën kurse ka arrestuar dhe dërguar në mbajtje të dyshuarin.

Njoftimi i plotë i Policisë:

DHUNIM

Ferizaj 21.11.2022 – 01:00. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se vajza e saj e moshës 12 vjeçare ka dalë nga shtëpia dhe nuk dinte për vendndodhjen e saj.  Njësitë policore kanë arrite të gjejnë viktimën. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje.

Të ngjashme

Të tjera