Në Ferizaj dy persona janë lënduar në vendin e punës gjatë së premtes.

Policia njofton se të dy pranuar tretman mjekësor dhe janë jashtë rrezikut për jetë teksa rasti po hetohet, përcjell TV TEMA.

Njoftimi i plotë nga Policia:

ASGJESIMI, DËMTIMI OSE HEQJA E PAISJEVE MBROJTËSE & RREZIKIMI I SIGURISË NE VENDIN E PUNËS

Ferizaj 25.11.2022 – 12:30. Raportohet se dy viktimat meshkuj  kosovarë përderisa ishin duke punuar kanë pësuar lëndime trupore, viktimat kanë pranuar tretman mjekësor në emergjencën e Ferizajt dhe sipas mjekut përgjegjës janë jashtë rrezikut për jetë. Njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, rasti vazhdon të hetohet.

Të ngjashme

Të tjera