Në Ferizaj, në orët e para të së martës një person u arrestua për dhunë në familje dhe lëndim trupor.

25 vjeçari G.SH po tentonte të futej në banesën e ish-bashkëshortes së tij 23 vjeçare SH.R në rrugën “Dëshmorët e Kombit” me ç’rast asaj i kishte shkaktuar lëndime trupore.

I arrestuari u dërgua në mbajtje, përcjell TV TEMA.

Njoftimi nga Policia:

Arrestohet një person për dhunë në familje dhe lëndim trupor në Ferizaj

Sot, rreth orës 03:00 të mëngjesit, policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në rrugën ‘’Dëshmorët e Kombit’’ në Ferizaj ishte një rast i dhunës në familje dhe lëndimit trupor.

Në lidhje me këtë, policët hetues të Njësisë së Dhunës në Familje menjëherë i kanë marrë veprimet e nevojshme, kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë arrestuar personin G.SH (M/K) i moshës 25 vjeçar, i cili duke tentuar të futet me dhunë në banesën e ish- bashkëshortes së tij SH.R ( F/K) e moshës 23 vjeçare,  i kishte shkaktuar lëndime trupore. Viktima për ndihmë mjekësore është dërguar në Qendrën Emergjente në Ferizaj.

Policia të dyshuarin e ka shoqëruar në stacionin e policisë në Ferizaj dhe pas intervistimit nga policët hetues, me vendim të prokurorit kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj dërgohet në mbajtje për 48 orë për procedura të mëtejme hetimore, ndërsa rasti është cilësuar ” Dhunë në familje dhe lëndim trupor “.

Të ngjashme

Të tjera