Katër persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku  në fshatin Babush në rrugën magjistrale Ferizaj-Prishtinë.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli, konfirmoi aksidentin në të cilin ishin përfshirë tre vetura.

“Rreth orës 10:00 në rrugën magjistrale Ferizaj -Prishtinë në fshatin Babush të Ferizajt ka ndodhur një aksident komunikacioni, ku janë përfshirë tri vetura të udhëtarëve dhe veç dëmeve të shkaktuara në të tri automjetet, lëndime trupore kanë pësuar 4 persona të cilët me autoambulancë janë dërguar në Qendrën Emergjente në Ferizaj”, ka thënë Veseli.

Të ngjashme

Të tjera