Me urdhër të Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë, mbrëmjen e së enjtës është arrestuar ish komandanti i UÇK-së, Isni Kilaj nga Malisheva.

Arrestimi ka ndodhur në mesnate pas bastisjeve që i është bërë në shtëpinë e tij në Prishtinë dhe Lubizhdë të Malishevës, transmeton Ekonomia Online.

Lajmi për arrestimin e ish kryetarit të Malishevës është konfirmuar nga familjarët e Kilajt të cilët thonë se nuk kanë asnjë informacion pse është arrestuar ai.

Kilaj pas arrestimit është dërguar në bazën e EULEX-it.

Të ngjashme

Të tjera