Tre zyrtar policorë në Ferizaj kanë pësuar lëndime pasi goditen nga një veturë në lëvizje e cila nuk u ndal përkundër urdhrit të  policëve që  ishin në kryerje të detyrës zyrtare .

Në njoftimin 24 orësh të policisë bëhet e ditur se rasti ndodhi të martën në orën 15:05 në rrugën “Gursel e Bajram Sylejmani”.

Në veturë ishin tre persona të paidentifikuar deri tani.  Të dyshuarit, në tentativë për t’u larguar nga vendi i ngjarjes, kanë shkaktuar aksident dhe e kanë braktisur veturën. Gjatë kontrollit në veturën e braktisur janë gjetur dhe konfiskuar 4.1 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë dhe 0.2 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit kokainë.

Nuk raportohet për të arrestuar.

Të ngjashme

Të tjera