Connect with us

Sport

Përmallohet Xavi: Do të doja që Messi të kthehet në Barcelonë

Published

on

Xavi Hernandez pranoi se do të dëshironte që Lionel Messi të kthehej në Barcelonë.

Trajneri i katalanasve pranoi se aktualisht nuk është asgjë më shumë se një ëndërr.

“Messi ka një kontratë dhe nuk është asgjë më shumë se një utopi, kështu që ne do të fokusohemi në atë që mund të bëjmë këtë vit. Natyrisht, unë do të doja që koha e Messit në Barcelonë të mos kishte përfunduar ashtu siç përfundoi dhe që ai të kishte një shans të fundit për të thënë lamtumirë në një mënyrë më të mirë. Sigurisht që do të doja të ndodhte, por ai ka kontratë”, tha trajneri spanjoll, përcjell GazetaBlic Sport.

Edhe pse Barça tashmë ka siguruar lojtarë si Raphinha, Lewandowski apo Koundé, Xavi nuk e mbyll derën për më shumë përforcime: “Çdo gjë që është përforcim është e mirë. Tashmë kam thënë që duhet të kem dy lojtarë për çdo pozicion, më shumë këtë vit me Kupën e Botës. Ne kemi nevojë për lojtarë për të konkurruar dhe për të qenë më të mirë. Nëse duam të forcojmë veten, aq më shumë aq më mirë”, përfundoi ai.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosovë

Kosova mbetet e 102-ta në ranglistën e re të FIFA-s

Published

on

Në ranglistën e re të FIFA-s, të publikuar sot, përfaqësuesja e Kosovës në futboll mbetet në pozitën e 102-të, me 1205 pikë.

Kjo pasi në dy ndeshjet miqësore të muajit mars “Dardanët” fituan me rezultat 1:0 kundër Armenisë në Jerevan, ndërsa pësuan humbje nga Hungaria me rezultat 2:0 në Budapest.

Bazuar në rezultatet e fundit, përfaqësuesja e Shqipërisë ka rënë për dy pozita dhe aktualisht gjendet në pozitën e 66-të me 1375 pikë.

Ranglistës së FIFA-s edhe më tej i prinë Argjentina, pasuar nga Franca në pozitën e dytë kurse në vendin e tretë është ngritur përfaqësuesja e Belgjikës.

Continue Reading

Kosovë

Historike për boksin e Kosovës – Donjeta Sadiku kualifikohet për Lojërat Olimpike Paris 2024

Published

on

Donjeta Sadiku e ka siguruar normën e parë olimpike në histori të boksit të Kosovës.

Donjeta e siguroi kualifikimin në Lojërat Olimpike Paris 2024, pasi sot mundi italianen, Alessia Mesiano, në gjysmëfinalen e kategorisë -60 kg, të turneut botëror kualifikues për Paris.

Me katër fitore radhazi, Sadiku siguroi “biletën” për lojërat olimpike “Paris 2024”.

Continue Reading

Kosovë

Franco Foda emërohet trajneri i ri i Kosovës

Published

on

Franco Foda është trajneri i ri i Përfaqësueses së Kosovës në futboll.

Ai u prezantua nga Federata e Futbollit të Kosovës gjatë konferencës së sotme për media.

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi, ka thënë se Foda

Trajneri  57-vjeçar ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me FFK. Foda për shumë vjet drejtoi kampionin e Austrisë, Sturm Grazin, pastaj ekipin gjerman Kaisterslautern ndërkaq nga viti 2018 deri më 2022, ishte trajneri i ekipit kombëtar të Austrisë, me të cilin arriti kualifikimet në Evropianin e vitit 2020.

Foda pritet të debutojë te Kosova më 22 mars, në ndeshjen miqësore kundër Armenisë në Yerevan.

Continue Reading

Trending