Ligat evropiane do të vijojnë edhe në këtë fundjavë me ndeshje interesante.

Manchester City, Barcelona dhe Bayern Munich do të luajnë në ligat e tyre respektive.

Më fillim nga ora 13:30, “Qytetarët” do të jenë nikoqirë të Wolverhamptonit për ta hapur siparin e javës së shtatë në Premier League.

Pos saj, i impenjuar do të jetë edhe Tottenhami që ka punë me Leicester Cityn.

Në La liga, siç u tha, ndeshja për t’u veçuar është Barcelona – Almeria, më fillim nga ora 16:15, ndërsa Bundesliga, ndër të tjera, rezervon takimin Augsburg – Bayern Munich (15:30) dhe derbin Dortmund – Schalke (15:30)./GBS

Të ngjashme

Të tjera