Ambasadori amerikan Philip Kosnett uron kryeministrin Albin Kurti

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në  Kosovë, Philip S. Kosnett, ka uruar Albin Kurtin dhe qeverinë e re të Kosovës me rastin e marrjes së detyrës si kryeministër.  Ky është teksti i urimit të tij:

“Urime kryeministrit të Kosovës Albin Kurtit dhe qeverisë së re. E mirëpresim punën e përbashkët në ndërtimin e një të ardhmeje në paqe, drejtësi dhe prosperitet për të gjithë qytetarët e Kosovës – dhe më urgjente, në fitoren kundër COVID-19.”

Albin Kurti është zgjedhur kryeministër i Kosovës në seancën e djeshme të parlamentit , ku kabineti i tij u votua për një mandat qeverisës 4 vjeçar.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

300X220