Connect with us

Ferizaj

Sibel Halimi kandidate e LDK-së për kryetare të Ferizajt

Published

on

Dega e LDK-së në Ferizaj i ofron mbështetje Sibel Halimit si kandidate për kryetare te Ferizajt. 

Kjo u konfirmua nga kryetari i degës së LDK-së në Ferizaj Muharrem Svarqa.

“Halimi është propozuar nga dega e LDK-së në Ferizaj, ajo ka mbështetje të plotë nga dega dhe është unifikuese”, ka thënë Svarqa për TV Tema.

Muharrem Svarqa – Kryetar i degës së LDK-së në Ferizaj

Ai tutje u tregua i bindur që LDK do të shkojë në balotazh dhe se do t’i fitojë zgjedhjet në Ferizaj.

Sibel Halimi, aktualisht është zëdhënëse e LDK-së.

Ajo është ligjëruese në Universitetin e Prishtinës dhe njihet si veprimtare për të drejtat e njeriut.

Deri tani, kandidaturën për të parin e Ferizajt, e kanë konfirmuar edhe Agim Aliu nga PDK dhe Arben Halili nga AAK.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ferizaj

Arrestohen 6 persona pas përleshjes në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar 6 persona të dyshuar për pjesëmarrje në përleshje.

Në raportin 24 orësh bëhet e ditur se rasti ndodhi më 29.05.2024 rreth orës 14:00 kur pas një mosmarrëveshje në trafik, gjashtë meshkuj kosovarë  janë përleshur fizikisht në mes vete.

Si pasojë, dy prej tyre kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Të njëjtit janë arrestuar dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit, 4 të dyshuar dërgohen në mbajtje, ndërsa 2 të tjerë  lirohen në procedurë të rregullt.

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi u raportua se sulmoi familjaren

Published

on

Një grua në Shtime ka raportuar në polici se pas një fjalosjeje është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e së martës (28.05.2024) rreth orës 16:30.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje,

Continue Reading

Ferizaj

Arrestohet pasi sulmoi dhe lëndoi policin në Ferizaj

Published

on

Policia në Ferizaj ka arrestuar një person pasi i njëjti ka fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare.

Në raportin e policisë thuhet se i dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se i njëjti i kishte fyer zyrtarët policorë derisa ishin ne kryerje të detyrës zyrtare. I dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur rezistencë si dhe  ka sulmuar një zyrtar policor duke i shkaktuar lëndime trupore. Zyrtari policor ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit,  është dërguar në mbajtje . “

Continue Reading

Trending