Kroacia dhe Argjentina përballen sonte në gjysmëfinale të Kupës së Botës.

Pritet të jetë ndeshje e jashtëzakonshme, shkruan GazetaBlic Sport.

Tradita është plotësisht e balancuar mes dy skuadrave që janë përballur pesë herë me njëra-tjetrën.

Nga dy fitore për Argjentinën dhe Kroacinë, ndërsa një tjetër ndeshje ka përfunduar në barazim.

Në nivelin e Kupës së Botës, të dy skuadrat kanë nga një fitore: Argjentina mbizotëroi 1-0 në 1998, ndërsa Kroacia fitoi 3-0 në 2018.

Takimi i sotëm luhet nga ora 20:00.

Kombëtarja fituese nga ky takim do të presë fituesin e takimit mes Marokut dhe Francës për finalen e madhe.

Këto pritet të jenë formacionet e mundshme:

Argjentina: E. Martinez; Molina, Romero, Otamendi, Tagliafico; Fernandez, De Paul, Mac Allister; Di Maria, Messi, Alvarez

Kroacia: Livakovic; Juranovic, Gvardiol, Lovren, Sosa; Modric, Brozovic, Kovacic; Pasalic, Kramaric, Perisic

Të ngjashme

Të tjera