Sot hidhet shorti i fazës së eliminimit në Ligën e Kampionëve.

Shorti i fazës së 1/16 të Ligës së Kampionëve do të hidhet në Nyon të Zvicrës në orën 12:00, përcjell GazetaBlic Sport.

Skuadrat që fituan grupin e tyre do të hidhen në short kundër skuadrave që përfunduan të dytat në grupin e tyre. Skuadrat nga vendi i njëjtë nuk mund të përballen mes vete.

Ndeshjet e para të 16-tës do të zhvillohen më 14-15 dhe 21-22 shkurt, ndërsa ato të kthimit më 7-8 dhe 14-15 mars.

Këto janë 16 skuadrat që kanë kaluar tutje:

Të ngjashme

Të tjera