Connect with us

Ferizaj

Drejtori Halili kërkon falje publike për sharjen në kuvend

Published

on

Arben Halili, Drejtor i Shërbimeve Publike në Komunën e Ferizajt, ka kërkuar falje për sharjen që bëri gjatë seancës së sotme në asamblenë e Ferizajt.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Halili ka thënë se pavetëdijshëm dhe në afekt ka përdorë fjali që nuk përkon me karakterin e tij.

Ndërkohë, në kanalin e Komunës së Ferizajt në YouTube është vërejtur se transmetimi i sotëm i seancës së Kuvendit Komunal të cilin e menaxhon vetë kjo komunë ka kaluar në shikim privat, pak kohë pas përfundimit të transmetimit të drejtpërdrejtë të saj në këtë kanal.

Këtë veprim e vunë në pah edhe disa anëtarë të kuvendit të Ferizajt, të cilët reaguan përmes llogarive të tyre në rrjetet sociale.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ferizaj

Arrestohet në Han të Elezit një shtetas i Shqipërisë

Published

on

Mëngjesin e së enjtes, në Han të Elezit, është arrestuar një shtetas i Shqipërisë, nën dyshimin se ka kryer vjedhje të rëndë.

Policia e Ferizajt, në raportin 24 orësh njofton se vjedhja e rëndë është kryer në shtëpinë e ankuesit mashkull kosovar.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas i Shqipërisë nën dyshimin se kishte kryer veprën penale të lartcekur në shtëpinë e  ankuesit mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit kujdestar i dyshuari është dërguar në mbajtje”.

Continue Reading

Ferizaj

Policia në Ferizaj shqipton mbi 1 mijë e 300 gjoba brenda një jave

Published

on

Policia Rajonale e Ferizajt, javën e kaluar ka shqiptuar 1 mijë e 351 gjoba për kundërvajtje në trafik, ndërsa ka hequr 12 patentë-shoferë për drejtuesit që kanë shkaktuar kundërvajtje më të rënda.  

Në komunikatën për media thuhet se gjatë kësaj periudhe janë raportuar 14 aksidente me gjithsej 24 persona të lënduar dhe 17 aksidente me dëme materiale.

Continue Reading

Ferizaj

Policia në Ferizaj shqipton mbi 6 mijë gjoba për një muaj

Published

on

Gjatë muajit maj, policia rajonale e Ferizajt ka shqiptuar 6313 gjoba për kundërvajtje, ndërsa ka hequr 98 patentë shoferë për drejtuesit që kanë shkaktuar kundërvajtje më të rënda në komunikacion, për të cilat parashihet masa mbrojtëse heqje e patentë shoferit.

Për tejkalim të shpejtësisë janë shqiptuar 1 mijë e 842 gjoba, për përdorim të telefonit gjatë ngasjes 293 gjoba, për drejtim të mjetit pa patentë shofer 137 gjoba, për mos vendosjen e rripit të sigurisë janë shqiptuar 134 gjoba derisa për ngasje të automjetit me afat të skaduar të regjistrimit janë shqiptuar edhe 81 gjoba.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Policia Rajonale e Ferizajt apelon tek shoferët që të bëjnë kujdes në trafik derisa ka bërë ftesë për bashkëpunim me synim parandalimin e aksidenteve në trafik.

Continue Reading

Trending